^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 3 listopada 2013

Robert Kubica. Rajd Walii w DS3 WRC. Michele Ferrara pilotem Roberta. A w 2014 Bernacchini?

 Już od 14  listopada kolejne emocje dla Kibiców Roberta Kubicy.

Rajd Walii to 13 runda mistrzostw świata, w której nasza załoga pojedzie nie dla punktów, ale z pewnością w nagrodę za wspaniały mistrzowski sezon w WRC2 i tak to potraktujmy.
Jak wiemy, Robert Kubica pojedzie Citroenem DS3 WRC w barwach Abu Dhabi Citroen Total World Rally Team. Nr startowy naszej załogi to tym razem 10.
Czego spodziewać mogą się po tym rajdzie kibice? o wynikach trudno dziś mówić, wielu dziennikarzy studzi oczekiwania kibiców bo to przecież debiut w tej klasie….czy mają rację? czas zweryfikuje różne opinie.
Oczekiwania co do rajdu w Walli studzi także sam Robert Kubica:
“Jesli by się tak zdarzyło, że byłbym w stanie konkurować z czołówką mistrzostw świata, to runęły by wszystkie schematy tego sportu. Lat doświadczeń nie da się kupić”

Sam Robert Kubica wypowiadając te słowa, najwyraźniej jednak nie zdaje sobie sprawy do końca z faktu, iż dzięki Jego determinacji i niesamowicie silnemu charakterowi, a także wielkiej pasji i wkładanego serca w to co robi, udało się obalić już kilka schematów motorsportowego świata!
Więc czego to kibice mogą spoodziewać się po tym rajdzie? Wielkich emocji jak zawsze….a może i większych?

Robercie…..oby do mety!

Rajd Wielkiej Brytanii był rundą Rajdowych Mistrzostw Świata corocznie od pierwszej edycji w 1973 roku. Zawody te organizowano w różnych zakątkach Zjednoczonego Królestwa, aż w roku 2000 zdecydowano że zawody odbywać się będą w całości na terenie Walii; początki Rajdu Walii sięgają 1932 roku.
Trasa rajdu zlokalizowana była tradycyjnie w południowej Walii. Od pięciu lat dodano odcinki w środkowej części kraju. W tym roku trasa przemieszcza się jeszcze dalej na północ. Poprzez ukształtowanie terenu, ta zmiana lokalizacji ma duży wpływ na charakterystykę odcinków specjalnych rajdu.
Na południu Walii rozciąga się malownicze wybrzeże z licznymi zatokami i klifami. Walia środkowa to słabiej zaludniony, wyżynno-górzysty obszar rozciągający się z grubsza od parku narodowego Breacon-Beacons (gdzie treningi komandosów SAS łamią największych twardzieli) poprzez rozległe, zielone płaskowyże aż do gór Snowdonii. Na północy wyżyny przechodzą w malownicze wybrzeże.
Liczne zamki, malownicze rzeki i wodospady tworzą niepowtarzalny krajobraz pełen atrakcji turystycznych. Na pięknym średniowiecznym zamku Conwy na północnym wybrzeżu odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia rajdu.
Zainteresowanie rajdami w Walii jest wielkie. Zlokalizowane tu szkoły jazdy rajdowej cieszą się w Wielkiej Brytanii dużą renomą. Oprócz rajdów samochodowych, popularny jest także motocyklowy off-road; np. Ewan McGregor i Charley Boorman odbyli w Breacon Beacons szkolenie przed swoją transazjatycką wyprawą (Long Way Round).
Jeśli zapamiętanie nazw oesów sprawi Wam trudność, pocieszcie się że w tym kraju znajduje się też miejscowość o najdłuższej nazwie na świecie: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.
Wales Rally GB jest najbardziej znany z szybkich, szutrowych odcinków specjalnych wijących się przez las. Zmienna pogoda dodaje trudności, po opadach deszczu, śniegu i czasami po zalodzeniu oesy te stają się nie lada wyzwaniem.
Tegoroczna trasa zawiera 22 odcinki specjalne, z których ponad połowa jest nowa lub nie pojawiła się w tym rajdzie od lat dziewięćdziesiątych.
W czwartek 14 listopada, po ceremonii startu na zamku Conwy, zawodnicy ruszą na trzy wieczorne oesy w góry i wyżyny Snowdonii i Denbigshire: Gwydyr, Penmachno i Clocaenog.
W piątek rajd przemieszcza się do środkowej Walii na trzy oesy: Hafren, Sweet Lamb i Myherin które w nieco innej formie pojawiły się już w 2012 roku. Odcinek Sweet Lamb jest jednym z najbardziej widowiskowych i zorganizowany tam zostanie festyn rajdowy.
Sobotnie oesy to mieszanka starych i nowych: Gartheiniog, Dyfi i Dyfnant, zakończony spektakularnym etapem na zamku Chirk – gdzie również zostanie zorganizowany festyn.
W niedzielę, w drodze do wielkiego finału na Great Orme trasa powiedzie przez lasy: Dyfnant, Penllyn i Clocaenog (power stage). Publiczność czeka kolejne widowisko na krótkich odcinku Kinmel Park. Na zakończenie rajd przeniesie się na bardzo szybki, kręty asfaltowy odcinek Great Orme.

Do galerii Pinterest (poniżej) dodaliśmy znalezione w sieci materiały, które ukazują jak ciekawy i trudny rajd czeka Roberta i Maćka w listopadzie.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Pilotem Roberta Kubicy podczas Rajdu Walii będzie Michele Ferrara.
Włoch do tej pory pilotował A. Crugnoli.

Odnośnie sezonu 2014, jedne z informacji mówią, iż pilotem Roberta zostanie Giovanni Bernacchini. To obecny pilot Nassera Al Attiyacha. Bernacchini posiada polskie obywatelstwo.

Maciek Baran na Facebooku oświadczył, że z powodu zmian jakie nastąpiły w Jego życiu osobistym, nie będzie mógł kontynuować przygody w rajdach u boku Roberta Kubicy.

Maciek BaranMijający sezon był niezwykle intensywny, mamy za sobą wiele miesięcy ciężkiej pracy której ukoronowaniem jest zdobyty przez nas tytuł. Postawione przed nami wyzwania wymagają jeszcze większej pracy i zaangażowania, jednak w tym roku, w moim życiu osobistym nastąpiły zmiany, które powodują, że nie mogę poświęcić się pracy w zespole, w takim wymiarze w jakim jest to konieczne. Z przykrością muszę ustąpić miejsca komuś innemu, kto będzie mógł oddać się temu zadaniu w 100%.

Korzystając z okazji chciałem podziękować całemu zespołowi, wszystkim którzy byli zaangażowani w realizację tegorocznych celów, naszym partnerom: Grupie Lotos i Citroenowi, Grupie Azoty, a w szczególności chciałem podziękować Robertowi za piękny rajdowy sezon i tytuł Mistrzów Świata WRC 2 – Maciek Baran

Maćku, jeszcze raz za wszystko dziękujemy.



Klub Kibiców Roberta Kubicy
KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 14:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!