Oświadczenie wydane przez Bahrain International Circuit mówi, że jeśli okoliczności pozwolą, pozostałe bilety zostaną ponownie udostępnione do sprzedaży. Niewykluczone jest uruchomienie zwrotów pieniędzy, jeśli okaże się, iż liczba widzów będzie musiała zostać zmniejszona. Wszystkie działania związane są oczywiście z epidemią koronawirusa.
Rzecznik obiektu odmówił odpowiedzi na pytanie, jaki procent wejściówek został aktualnie sprzedany. Dodano również, iż wolą przedstawicieli toru jest zorganizowanie bezpiecznej i ekscytującej imprezy.
W świetle trwającego wybuchu epidemii COVID-19 BIC informuje, że będzie stopniowo wprowadzać bilety do sprzedaży, aby zapewnić przestrzeganie wytycznych dotyczących zachowania większej odległości między widzami.
W czasie trwania wyścigowego weekendu na torze mają zostać zastosowane specjalne środki, mające na celu zapewnić ochronę zdrowia wszystkim widzom, zespołom i personelowi toru. Pojawią się między innymi procedury kontrolne przy wejściu na obiekt, specjalistyczne placówki medyczne na terenie imprezy, ulepszone urządzenia sanitarne i dodatkowe protokoły do zarządzania wszelkimi podejrzanymi przypadkami, mogącymi być związanymi z COVID-19.
Rozegranie rundy nadal stoi pod znakiem zapytania, głównie ze względu na obostrzenia związane z wjazdem na terytorium Bahrajnu. Pojawiły się również ograniczenia w lotach linii Emirates, która zwykle obsługiwała większość ruchu pomiędzy Melbourne, Dubajem i Manamą.
Źródło :Motorsport.com
FIA powołała Komórkę Kryzysową do sprawch związanych z Koronawirusem
Organ zarządzający sportem motorowym – FIA, utworzył tz. komórkę kryzysową, której zadaniem jest monitorowanie skutków działania koronowirusa. W piątek, wyścig Formuły E, zaplanowany na 4 kwietnia w Rzymie, stał się najnowszą sportową ofiarą wybuchu epidemii. Formuła 1 do tej pory odłożyła tylko Grand Prix Chin które miało odbyć się 19 kwietnia, ale pozostają pytania dotyczące Grand Prix Wietnamu które ma odbyć się 5 kwietnia.
Wietnam nałożył 14-dniowy okres kwarantanny na wszystkich podróżujących z Włoch, którzy wjeżdżają do tego kraju, a polityka ta doprowadziłaby do anulowania Grand Prix, jeśli nadal będzie on obowiązywał. Bahrajn, którego wyścig odbywa się 22 marca, tydzień po otwarciu sezonu w Australii, ma podobną politykę, ale złagodził ograniczenia dla osób pracujących na Grand Prix. Komórka kryzysowa planuje spotykać się co dwa dni, aby omówić wszelkie zmiany.
F1 próbuje zaaranżować podobną sytuację z Wietnamem, ale jak dotąd nie udało jej się. Włosi zostaną poddani dodatkowym badaniom przesiewowym w momencie przybycia, podobnie jak osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni podróżowały przez kraje wysokiego ryzyka, ale zostaną wpuszczone do kraju, jeżeli otrzymają czyste świadectwo zdrowia.
FIA powiedziała, że nadal „ściśle monitoruje sytuację i jej konsekwencje” postępuje zgodnie z radami rządowymi i krajowymi organami ds. Zdrowia oraz „oceni kalendarz swoich nadchodzących zawodów i podejmie wszelkie działania niezbędne do ochrony globalnej społeczności sportów motorowych i szersza publiczność, w tym w razie potrzeby odroczenie zawodów.”
Aktualizacja 8/03/2020
Organizatorzy Grand Prix Bahrajnu poinformowali, że GP odbędzie się lecz będzie zamknięte dla kibiców.
Social media